Kocie konsultacje behawioralne

Koci domownik zachowuje się inaczej jak zwykle.

Co robić?

Na początku szukamy przyczyny.

Maria Skłodowska-Curie powiedziała kiedyś „niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”. Polska noblistka byłaby zapewne zaskoczona, jak trafnie ten cytat oddaje zaburzenie w relacji na linii kot – opiekun.  

Szukanie powodów nietypowego zachowania przybliża nas do rozwiązania, natomiast używanie etykiet oceniających (np. „ mój kot jest złośliwy”, „mój kot jest uparty”) nas od niego oddala. To właśnie  zrozumienie jest kluczem do sukcesu.

Zapraszamy do skorzystania z kocich konsultacji behawioralnych. Wywiad oraz obserwacja środowiska pozwolą dopasować przebieg terapii do indywidualnego przypadku.

 

Problemy z jakimi najczęściej zgłaszają się koci opiekunowie do behawiorysty to:

⇒ oddawanie moczu lub kału poza kuwetą;

⇒ brak poprawnych relacji z domownikami;

⇒ zachowania agresywne wobec opiekuna;

⇒ zachowania agresywne wobec innego zwierzęcia;

⇒ problemy z aklimatyzacją;

⇒ lękliwość;

⇒ nadmierne wylizywanie sierści;

⇒ brak poprawnych relacji z dzieckiem;

⇒ apatia i brak umiejętności zabawy;

⇒ inne kocie zachowanie odbiegające od dotychczasowego.

Co robić w takim wypadku?  Niezwłocznie po zauważeniu niepokojącego sygnału, opiekun powinien zainterweniować. Po badaniu krwi oraz moczu zwierzęcia zapraszamy do kontaktu z dyplomowanym kocim behawiorystą, który  pomoże w rozwiązaniu problemu oraz wskaże metody pracy dopasowane do konkretnego przypadku. Konsultacja diagnostyczna  w zależności od stopnia złożoności problemu zajmuje         ok 1,5 – 2 godziny. Po niej klient otrzymuje zalecenia w formie pisemnej.