Szukam wsparcia kociego behawiorysty
Niepokoi Cię zachowanie Twojego kota? Reaguj, nie czekaj aż problem się utrwali. Im szybciej zdecydujesz się na terapię behawioralną, tym większe prawdopodobieństwo rozwiązania problemu.
Jeśli Twój kot:
- załatwia się poza kuwetą
- przejawia zachowania agresywnie wobec ludzi lub innych zwierząt
- niszczy meble
- stresuje się wizytami u weterynarza
- nie chce się bawić
- intensywnie wokalizuje (często miauczy)
- nadmiernie wylizuje sierść
- jest lękliwy
- źle znosi rozłąkę
- ma problem z jedzeniem
- wymusza uwagę
W zależności od potrzeb i możliwości klienta oferujemy zarówno konsultacje w domu klienta jak i konsultacje online.
Przed spotkaniem prosimy o:
- wypełnienie ankiety poświęconej kotu/ kotom oraz występującym problemom;
- przygotowanie krótkich filmików z niepokojącego zachowania;
- przesłanie ostatnich dostępnych badań weterynaryjnych (najlepiej nie starszych niż pół roku).
Da to nam wstępny wgląd w sytuację i pozwoli wstępnie przygotować się do konsultacji. W celu wykluczenia podłoża medycznego niepożądanego zachowania możemy poprosić o wykonanie dodatkowych badań medycznych – najczęściej są to morfologia, biochemia oraz badanie moczu z osadem.
W przypadku problemu załatwiania się poza kuwetą zawsze prosimy o przedstawienie badania moczu. Prosimy nie zmieniać aranżacji mieszkania przed konsultacją, również wyciąganie kota z kryjówki, by pokazać go behawioryście jest absolutnie zbędne i generuje dodatkowy stres.
Płatność za konsultację powinna zostać zaksięgowana najpóźniej w dniu wizyty. Numer konta bankowego znajduje się w zakładce „kontakt”.
Pierwsza wizyta polega na rozpoznaniu problemu występującego w kocim domu poprzez zebranie dokładnego wywiadu oraz obserwację. Na tej podstawie behawiorysta objaśnia możliwe przyczyny występujących zachowań. Po spotkaniu opiekun otrzymuje zalecenia dotyczące modyfikacji środowiskowych i behawioralnych oraz zalecenia dalszej pracy z kotem w tym harmonogram następnych spotkań. Ich liczba uzależniona jest od stopnia zaawansowania i złożoności problemu oraz zaangażowania opiekuna.